2020 Yılının En Hızlı Büyüyen 5 Web Sitesi Açıklandı

2020 Yılının En Hızlı Büyüyen 5 Web Sitesi Açıklandı

Websiteleri dünya’da bir çok dijital ortam vardır bu ortamlarda ilk başlarda sadece bilgi paylaşımları yapılıyordu ve bu paylaşım yapanlar seçilmiş kişiler oluyordu.

Zaman ilerledikçe ve teknoloji geliştikçe evlerimizde leptoplar elimizde ise tablet, telefon oldu bu teknolojinin ilerlemesiyle pek çok yaştan kullanıcılarında teknolojiye merakı arttı bu merakla beraber kullanıcıların bir kısmı interneti eğlenme amacıyla kullanıyor diğer kısmı boş zamanlarını değerlendirmek için, diğer bir kısmı ise internet aracığılıyla para kazanmaya başladı.

Websitesi ile ilgilenen araştırmacı Similerweb geçmiş 2020’nin en hızlı büyüyen websitelerini araştırdı ve duyurdu. Bu websitelerin hızlı büyümesinin sebebleri ise 1 seneden fazla hayatımızın ortasına oturmuş olan Kovid-19 olmasından dolayıdır, virüs’ün sayesinde insanlar evlerinden dışarı çıkmadığı için zamanının çoğunu internette geçirerek yeni websiteleri keşfettikleri için bu sitelerin büyüme hızıda oranla yükseliyor.

2020’de en hızlı büyüyen web sitesi

1.Note.com

note.com

Bu websitesi aynı facebook gibi hem yazı hemde fotoğraflar paylaştığı aynı zamanda insanlar kendi hazırlamış olduğu makaleleri bütün insanlara duyurma şansı bulan Japon Medya Platformudur. Sizde üye olup makalelerinizi paylaşabilirsiniz.

2. Picuki.com

picuki, picuki.com

Bu websitesi ise instagram’a güzel içerikler ve görseller hazırlamanıza olanak sağlıyor. Merak ederseniz linki koydum girerek inceleyebilirsiniz.

3. Rrys2019.com

rrys2019

Bu çince olan internet sitesi bir çince medyasına ait ve çince yayın yapan medya sitesidir.

 4.Newsbreak.com

newsbreak.com, newsbreak

Sitenin görselinden anlaşılacağı gibi bu internet sitesi yabancı haber yapan bir site, bu pandemi zamanlarında siteye ziyaretler daha çok arttı.

5.Worldometers.info

worldometer.info, worldometer

Bu websitesi ise çeşitli araştırmalar sonucunda istatistikler yayınlayıp sitesinde o istatistik sonuçlarını paylaşıyor. Örnek olarakta bu virüs döneminde en çok aratılan şeylerden biri koronavirüs vakası kaç oldu gibi aramaları kimler daha çok aratmış ve hangi ülkelerden aradıklarını gibi pek çok istatistikler sitede mevcuttur.

6. Biteknopark.com

Bu websitesi ise bana ait sitenin her şeyini yazılarını görsellerini ben hazırlıyorum ve sosyal medyadan paylaşıyorum. Siteyi 2020 yılında ocak ayında açmaya karar verdim, sitenin amacı gündeme gelen haberleri ve teknolojide gelişen haberleri siz değerli kullanıcılara aktarmak.

Daha fazla haberler için tıklayın ve beni sosyal medyadan takip edin

Yorum Yap