Aradığınız Filmi Basitçe Bulma Sitesi

Aradığınız Filmi Basitçe Bulma Sitesi

Aradığınız filmi konusunu aratarak bulma. Teknoloji geliştikçe her ortamda ve her yerde film ve dizi izleme şansımız oluyor. Sinemada, evde, tatilde hatta günümüzde okulda bile film-dizi izlenebiliyor. Telefondan tabletten ve bilgisayardan istediğimiz film veya diziyi arama motorlarından aratarak izleyebilme şansımız oluyor. Bazen de eskiden izlediğimiz filmi çok severiz tekrar yine izlemek isteriz ama bi sıkıntı var her zamanda eskiye dair filmi bulmamız zorlaşıyor. İsmi aklımıza gelmiyor bu yazımızda ise tam da bu konuyla alakalıdır.

Filmin konusunu yazarak film bulma sitesi

Çok sevdiğimiz filmi veya eskiden izlediğimiz ve bir kere daha izlemek istediğimiz film ve dizileri aramak bazen saatlerimizi bulabilir. Ama size söyleyeceğim internet sitesi ile aklınızda kalan bir sahneyi yazınız. Veya konusunu yapımcısını, oyuncuları internet sitesi ile kolayca bulabilme şansımız var. Sıra geldi internet sitesini söylemeye ismi “What is my movie” bu internet sitesi sayesinde aklınıza takılan ismini bulamadığınız film ve dizileri kolayca bulabileceksiniz. Peki bu internet sitesi nasıl kullanılır, nasıl aklımıza takılan filmleri bulabiliriz ? Hadi bunu inceleyelim.

Öncelikli şunu söylememde fayda var internet sitenin dili maalesef ki Türkçe değil ama internet sitesini kullanabilmek için ingilizce bilmemize gerek yok. Çok basit arayüzü ile kolayca istediğiniz film ve diziyi bulamadığınız filmi konusunu yazarak bulabileceksiniz.

“What İs My Movie” Nasıl Kullanılır Öğrenelim ?

Filmin konusunu yazarak film bulma sitesi

Bu What İs My Movie internet sitesi ile film konusu, yapım tarihi, oyuncuları ve buna benzer filmi bize bulmaya yardımcı olacak. Anahtar kelimeler ile bulmak istediğimiz film ve diziyi sitede önümüze getirecektir. Yukarıda da söylemiş olduğum gibi internet sitesine girdiğinizde sizi Türkçe dili ile değil İngilizce dili ile karşılayacaktır. Ama anlamam diye korkmanıza gerek yok. Kolayca bir kaç film ile ilgili anahtar kelimeyi yazdığımızda her yılda ve her türde film ve dizileri önümüze getirecektir. Bu arada masaüstünden girerseniz eğer İngilizce dilini Türkçe diline çevirebilirsiniz.

1. İlk işimiz bilgisayarımızdan her hangi bir arama motoruna What is my movie yazarak ilk çıkan internet sitesine tıklayınız. Veya buraya Tıklayınız.

2. Ekranımıza basit bir menü gelecektir ve gelen arama çubuğuna bulmanız istediğiniz film hakkında yazınız. Mesela oyuncu, filmin konusunu İngilizce dilinde yazarak oradaki search butonuna tıklayın. Karşınıza bulmak istediğiniz film ve ona benzer filmleri karışınıza çıkaracaktır.


Sizle beraber örnek bir film arayalım. Filmin adı biraz basit olacak ama aklıma başka gelmedi filmin ismi örümcek adam. Bu filmin adı aklımıza gelmedi bulamadık diyelim bir kaç adımda nasıl bulacağımızı anlatayım.

1- İlk işimiz What İs My Movie internet sitesine girelim.

Filmin konusunu yazarak film bulma sitesi

İnternet sitesine girdiğimizde karşıma böyle bir ekran gelicek. Sizde de geliyorsa doğru yoldasınız, internet dili söylediğim gibi İngilizce ama basit bir işlemle İngilizceye gerek kalmayacaktır. Fotoğrafta gibi bir arama çubuğu göreceksiniz bulmak istediğimiz filmi o kısma gireceğiz. Geçelim 2. adıma

2- Arama çubuğuna bulmak istediğimiz filmin konusunu veya önemli anahtar kelimeleri girelim.

İnternet sitesi İngilizce olduğu için bizimde anahtar kelimeleriz İngilizce olması gerek. Bu yüzden google translate’ye girip ilgili anahtar kelimeyi girebilirsiniz. Ben basit ve hızlıca anlatmak istediğim için spider (örümcek) aratacağım. Siz bulmak istediğiniz filmi ilgili anahtar kelimeyi girip Search butonuna tıklayabilirsiniz.

3- Ve Ekrana İlgili filmleri karşınıza listeleyecektir.

Filmin konusunu yazarak film bulma sitesi

Gördüğünüz gibi Ben Örümcek Adam filmini bulmak istedim. Onun için anahtar kelimeyi spider olarak ayarladım. Ve arama çubuğuna spider yazdım ve search kısmına tıkladım. Ve ekrana gördüğünüz gibi örümcek ile ilgili filmleri karşımıza çıkardı. Şunu bilmenizde fayda var internet sitesi yapay zeka ile çalıştığı için bazen yerli film ve dizilerimizi bulamıyor.

Netflix’te En İyi 5 Film ! İçeriği Okumak İçin Tıkla

Daha Fazla Bu Tür İçerikler İçin Tıkla Ve Beni Sosyal Medyadan Takip Et !

Yorum Yap