Evden Çıkmadan Dünya Turu Yap

Evden Çıkmadan Dünya Turu Yap

Bu son zamanlarda pandeminin de etkisiyle herkes evlerine tıkılı kalmıştır. Evden Çıkmadan Dünya Turu Yap. Neredeyse 1 senedir bu virüs yüzünden bir çok insan evlerinden çıkmıyor çıkamıyor. İnternette en çok arananlardan birisi evde ne yapılır sorusu olmuştur. Bu yazımda ise evde boş boş oturanlar için geliyor. Size söyleyeceğim web sitesi oturduğunuz yerden bir nevi dünya turu yapmanızı sağlayacaktır. Hadi bu bahsettiğim web sitesine bir göz atalım.

Bu web sitesi bir çok ülkenin şehirleri mesela İstanbul, Ankara başta olmak üzere bir çok şehirleri araba ile gezebiliyorsunuz.

Bu kötü tehlikeli günlerde herkes evinde değil de özgürce dışarıya çıkabilmeyi, arabayla tur atmayı hayal ediyoruz. Ve bu güzel günleri özlemle bekliyoruz. Bazıları da telefonlarından veya bilgisayarlarından Google Earth uygulaması ile dünyayı basit ve kolay da olsa geziyorlar. Çünkü internet sayesinde nereyi istiyorsak orası bir tık uzağımızda. Bu teknolojide bizlere zararı olsa da faydaları da oldukça çoktur. Çünkü size söyleyeceğim web sitesi ile daha önce hiç görmediğiniz ülkelere veya istediğiniz şehirlere gitme olanağı sağlıyor. Hem de oturduğunuz yerden istediğiniz şehirleri veya ülkeyi seçip araba ile gezebiliyorsunuz. Mesela bu şehirlerden bir kaçı da Türkiye’den İstanbul ve Ankara’dır. Evden Çıkmadan Dünya Turu Yap !

Sıra geldi web sitesine oturduğunuz yerden dünya turu yapabileceğiniz sitenin adı; Drive & listen. Bu virüslü günlerde evlerimizde bunalımdan strese giriyorduk. Artık bu web sitesi sayesinde az da olsa kafa dağıtabileceksiniz. Evet web sitesinde Avrupa, Asya, Amerika gibi bir çok şehrin veya ülkelerin sokaklarını araba ile tur atabileceksiniz. Web sitesinde tek yapmanız gereken sıcak bir çay veya kahvenizi almak sonrasında arkanıza yaslanmanızdır. Bir tuş ile istediğiniz ülkenin şehirlerin sokaklarını arkanıza yaslanarak dolaşabileceksiniz.

Evden Çıkmadan Dünya Turu Yapmanızı Sağlayan Drive & Listen Nedir ?

Evden Çıkmadan Dünya Turu

Bu drive & Listen web sitesi şuan da sitesinde 40’tan fazla şehirler vardır. İlk akla gelenler ise; İstanbul, Antalya, Barcelona, Chicago, Berlin, Belçika, Londra, Amerika gibi bir çok şehirlerin olduğu web site. Arabaların ön camında olan kameralar sayesinde videolar çekiliyor. Ve bu videoları ücretsiz bir şekilde izleme şansınız var.

Sıkıldığınız anda lokasyonu farklı bir şehir seçerek istediğiniz ülkede veya şehirde bulunuyorsunuz. Web sitesinde bir tuş ile radyo özelliği var. Sanki kendinizi gerçek bir arabada hissetme şansı bulunduruyor. Yada isterseniz radyoyu kapatarak sokakta ki insanların seslerini, arabaların seslerini sanki oradaymış gibi hissedebilirsiniz.

Bu virüslü ve stresli günlerde boş zamanlarımızı güzel bir şekilde değerlendirmek için anlatmış olduğum web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Oldukça kaliteli ve sanki orada bulunuyormuş hissiyatı veriyor. Mutlaka ziyaret ediniz tek yapmanız gereken sonra ki Linke tıklamak. Sitenin linkini hemen veriyorum. Web sitesine gitmek için buraya tıkla Yazımızın sonuna geldik. Buraya kadar okuduğun için teşekkür ediyorum.

Daha fazla bu tür içerikleri için Beni sosyal medyadan takip et & Farklı yazılarım için Buraya tıkla

Yorum Yap