Huawei Mate Xs, Yeni Katlanan Telefonu

Huawei Mate Xs, Yeni Katlanan Telefonu

Teknoloji’nin devi olan Huawei, yeni bir telefon tasarımıyla Huawei Mate Xs, Yeni Katlanan Telefonu gündeme geldi. Teknoloji devi bu telefonu katlanabilen şekilde tasarlamışlar. Tabi ki de ilk ve örnek alınacak bir telefon tasarlanmıyor. Daha önce katlanabilen telefonlar ile adını duyuran Samsung, diğer akıllı telefon üreticilerine örnek oluyorlar. Bu sayede başta Samsung olmak üzere Huawei ve diğer akıllı telefon üreticileri katlanabilen telefonlar, tabletler üretmeye başladı diyebiliriz.

Bu katlanabilen telefon teknolojisi daha yeni teknoloji olduğu için pekte kullanışlı olamıyorlar maalesef. Telefonlar katlandığı için ekranları oldukça büyük oluyor neredeyse bir tablet boyunda diyebiliriz. Yani katlandığı için ve ekranı büyük olduğu için darbeye dayanıklı olamıyor. Zaten de katlanabilen telefon üreticileri her hangi bir darbeye dayanıklı veya su geçirmez diye bir açıklama yapmıyorlar.

İşte O Katlanabilen Huawei Mate XS Telefonu

Huawei Mate Xs Yeni Katlanan

Katlanabilen akıllı telefona baktığımızda diğer telefonda olan alışkanlıkları unutmamız gerekecek gibi gözüküyor. Ne alaka derseniz ise şöyle açıklayım alıştığımız telefonlar da bildiğimiz üzere 2 çeşit kamera bulunmaktadır. Şöyle ki birincisi ön kamera, ikincisi ise arka kamera olarak 2 kamera bulunmaktadır. Ama bu katlanabilen telefonlarda ise yukarı da söylediğim gibi değil tam tersi her hangi bir kamera ayrımı yok. Yani ön kamera veya arka kamera olarak ayrım yapamıyoruz. Katlanabilir telefon da 4 tane kamera bulunmaktadır ve 4 kamera aynı yerde yer alıyor.

Eskiden İzlediğiniz Filmi Bulamadıysanız Basit Bir Yöntemi Var Tıkla.

Bu katlanabilir telefon olduğu için söylediğim gibi boyutu büyük tablet boylarında gözüküyor. Yani katlanabilir telefonun eni olsun boyu olsun normal telefondan biraz büyük olduğu için garip gözükebilir ve biraz da normal telefonlara göre ağır. Yani bunun nedeni ise normal boyutlarda ki telefonlara alıştığımızdan kaynaklanıyormuş.

Huawei Mate Xs, Kısa Sürede Tükenmiştir

Peki nerede satılıyor. Huawei, kendi oluşturduğu online mağazasında sınırlı sayıda piyasaya sürdü. Bu telefona ilgi büyüktü ve piyasaya sürdükten hemen sonra telefon tükenmiştir. Huawei’nin açıklamalarında tekrardan kendi online mağazasında satışa çıkarılacak diye açıklama yapmışlar.

Peki fiyatı ne ? Huawe’nin resmi online mağazasında cihaz tam olarak satış fiyatı 29.999 Tl olarak belirlenmiştir. Huawei Mate Xs, Yeni Katlanan Telefonu

Huawei Mate Xs Özellikleri Nedir ?

  • Ekran: 8 İnç ve katlanabiliyor.
  • Ekran çözünürlüğü: 2480 x 2200 piksel
  • Ram: 8 GB
  • İşlemci: 990 (5G destekliyor)
  • Cihaz Depolama: 512 GB
  • Kamera: 40 Mp, 20 Mp, 8 Mp, 3d Tof
  • Batarya: 4.500 mAH (Hızlı Şarj Desteği)
  • İşletim Sistemi: Android 10
  • Cihaz Ağırlığı: 300gr.

Daha Fazla Haberler İçin Tıklayın !

Yorum Yap