İnstagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Ne ?

İnstagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Ne ?

İnstagram, dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video gibi bir kaç içerikler paylaşma sosyal medya platformudur. İnstagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Ne ? Kullanıcılar tarafından hikayeler paylaşılıyor. Ve bu hikayeler daha güzel gözüksün diye birbirinden farklı filtreler mevcut. Bu filtrelerden ziyade hikaye kısmına etiketler koyuluyor.

Geçtiğimiz günlerde instagram’a, hikaye kısmına Çin takviminden olan Öküz yılı etiketler ve filtreler geldi. Peki bu öküz yılı nedir. Etiketler ve birbirinden farklı filtreler nasıl kullanılıyor. ?

Dünyanın en çok kullanılan ve kullanıcılar tarafından tercih edilen sosyal medya platformları olan İnstagram ve Facebook, Çin takviminden olan 12 yıllık hayvan takvimin 2. kısmında yer alan öküz yılı adlı bir tema getirdi. Bu temayı uygulamaları olan facebook ve instagram’a bir takım etiketler ve filtrelere getirmiş. Bu konulardan sonra İnstagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Ne hep beraber o konuya göz atalım.

İnstagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Ne

Evet bu öküz yılı temasını instagramın son sürümünde gözükecektir. Bazılarında gözükmeyebilir çünkü instagram uygulamasının son sürümünde bulunuyordur. Kullanmak için tek yapmanız gereken app store veya google play store’ye girip instagram uygulamasını güncellemeniz yeterlidir. İnstagramı güncelledikten hemen sonra, hikayeler kısmında en üst yerinde kırmızı renklerde öküz göreceksinizdir. Bu hikayeler tek kişiye ait değildir. Takip ettiğiniz arkadaşlarınız veya her hangi bir kullanıcı hikaye paylaşımı yaptığında size anlattığım öküz simgelerini veya filtrelerini kullandığında gözükür. Yani anlatmak istediğim kim hikaye paylaşımı yaptığında söylediğim etiketleri koyarsa her kesi o grup altında toplar.

İnstagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Nedir ?

Öküz yılı nedir. Çoğumuzun kullandığı miladi takvimden ziyade Çin hükümetinin kendisine ait olan bu 12 hayvanlı takvimin bir parçasıdır. Bu 12 hayvanlar ise şöyle sıralıyorum. Fare, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha (inandıkları için var), Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz gibi 1’den 12’ye sıralanıyorlar. Bu 12 hayvanlı Çin takviminin 2. sırasında yer alan Öküz; güvenilir ve istikrarlı olduğu belirlenmiş. Yaptıkları işlerde düzenli ve sistematik oldukları içinde yer alıyormuş.

Öküz Yılı Hikaye Paylaşımı Nasıl Yapılır

  • İlk olarak İnstagram uygulamasına giriş yapalım
  • Hikaye paylaşım alanına gir
  • Galerinizden veya her hangi bir fotoğraf çekin
  • Etiketler için ekranı yukarıya kaldır.
  • En üstte yer alan 3 öküzden birisini seç ve tıkla

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra sizin de hikayeleriniz Öküz yılı hikayelerinde gözükecektir.

Evet İnstagram’da Öküz yılı filtresi nasıl kullanılıyor ve Öküz yılı nedir konusunu anlattım. Bu konu hakkında düşüncelerinizi benimle yorum kısmında paylaş

Daha fazla içerikler için buraya tıkla

Yorum Yap