İnstagram Kural İhlali Eden Dmlere Son

İnstagram Kural İhlali Eden Dmlere Son

İnstagram, DM de kuralları ihlal edenin hesabını kapatacak. Evet en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan instagram. İnstagram kural ihlali eden dmlere son. Her güncellemesinde yeni özellikleri ile beraber geliyor. İlk zamanlarda instagramın en üst kısmında gördüğümüz hikaye özellikleri yoktu. Bu hikaye özelliğini snapchat uygulamasından örnek almıştır. Ve dahası var reels video özelliği getirdi.

Bu özellikleri bir kenara bırakalım en önemli şeylerden birisi güvenliktir. İnstagram kullanıcılar için bir çok güvenlik özellikleri getirdi. Ve hala güvenlik özelliklerini getirmeye devam ediyor. İnstagram kullanıcılarını çok önemsiyor. Örneğin yorum kısıtlama özelliği geldi. Yorum yapılmasını istemediğiniz her hangi bir gönderinizi yorumlara kısıtlayabiliyorsunuz. Evet güvenliğe önem verdiğini biliyoruz. Bu gün ise başka yeni gelen bir güvenlik özelliklerinden bahsedeceğim. İnstagram kural ihlali eden dmlere son

İnstagram kural ihlali eden dmlere son

İnstagram kural ihlali eden dmlere son

Sosyal medya platformu olan İnstagram kendi resmi blogun da açıklamalarda bulundu. Bundan sonra rahatça mesaj atılmayacak. Güvenlik özelliği ise kural ihlali yapılan mesaj sahiplerinin hesaplarını kapatacak. Bildiğimiz üzere instagram da bir çok fake hesap var. Bu fake hesaplar tanımadığı kişilere rahatsız edici mesajlar gönderiyor. Uzaktan her hangi bir kavga ettikleri zaman çok kötü küfürler edebiliyorlar. Nede olsa bulamazlar diyerek rahat rahat mesaj atabiliyorlar. Bundan sonra bu söylediğim güvenlik özelliği tamda bu konuda rahatsız olan kişilere fayda sağlayacaktır ve rahatça sosyal medyada dolaşabilecekler. Çünkü bu gelen güvenlik özelliği dm den atılan rahatsız edici mesajları tespit edecekmiş. Daha sonra o hesabı uyaracak belli bir zaman mesaj atamayacak o hesap sahibi. Ve sonra o hesap bu kural ihlalini tekrar ederse hiç uyarılmadan hesabı tamamen kapanacaktır.

Bu özellik, kullanıcıların beklediği bir özellikti. Son zamanlarda Birleşik Krallık’ta ki futbolculara yapılan ırkçı davranışlar sebebiyle instagram bu özelliği resmi sitesinde duyurdu birde ek olarak bundan sonra kural ihlali yapılan mesajlara daha sert ve katı kurallar getirecek ve cezalandıracaktır.

İnstagram artık daha güvenli ve kullanıcıların rahatça dolaşabilmesi için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Son gelen özellik bu söylediğim güven ve rahatlık konusuna önem verdiği anlaşılıyor. Artık istediğiniz kişiye küfür, hakaret, ırkçı davranışlar yapılamayacak. Eğer her hangi bir mesajda bu söylediğim tipte mesaj içeriği olursa tespit edilecek. Hesabına dm kısıtlaması gelecektir. Devam ederse hesabı tamamen kalıcı bir şekilde silinecektir. Birde ek olarak şunu söylemek istiyorum. Kafanıza göre instagram hesabı açılamayacak. Amacı sadece başkalarına hakaret edici mesajlar göndermek içinse direk tespit edilecek. Bu sefer diğeri gibi uyarı veya kısıtlama almayacak. Birde ek olarak hesabı direkt olarak ömür boyu kapanacaktır.

Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum

Daha fazla içerik için buraya tıkla

Yorum Yap