Instagram’da sizi engelleyenleri tespit etmek mümkün mü ?

Instagram’da sizi engelleyenleri tespit etmek mümkün mü ?

Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz ?

Dünyada Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram yine tekrardan güzel bi özelligiyle kullananları sevindirdi. İlk gününden beri pek çok yenilik getiren uygulama olan instagramda birisi sizi engellediğinde bunu anlık bir bildirim ile malesef öğrenemiyorsunuz. Yani şöyle bi taktik var, sizi engellediğini düşündüğünüz bir kişinin profilini arattığınızda çıkmıyor ise sizi engellemiş olabilir, uygulama o kadarda gelişmiş degil size bildirim tabikide gelmior Peki, Instagram’da bizi engelleyenleri nasıl tespit edebiliriz.

İnstagram’da engelleyenleri öğrenmek için işte bazı tüyolar var

İlk başta birisi sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek için İnstagram’daki arama çubuğu kısmına kimizi yazmak istiyorsanız kullanıcı adını veya ismini yazmanız gerekiyor. Eğer çıkmıyorsa sizi engellemiş olma ihtimali yüzde 99 🙂 Bunu tam olarak öğrenmek için sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi Chrome üzerinden hesabınıza giriş yapmaıp aramanızı tavsiye ederim. Evet hesap tarayıcı üzerinden arandığında çıkıyorsa tamamdır bu kişi sizi engelleme olasılıgı çok. Ama hesap Chrome tarafında da aratıldığında çıkmıyorsa yani hesabını kapatmıştır endişelenmenize gerek yok.

Kullanıcı hesabını sildiyse veya devre dışı bıraktıysa, ‘Üzgünüz, sayfa mevcut değil’ yazan bir sayfa ile karşılaşırsınız. Ama başka bir telefondan sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin Instagram hesabını aratabilirsiniz. Yöntemimiz bitmedi tabiki diger yöntem ise kullanıcının profiline eski yorumlardan veya DM’ler ile görebiliyorsanız, engellenmemişsinizdir.

Instagram’da sizi engelleyenleri tespit etmek mümkün mü ?

Birde Google play’da İnstagramda sizi engelleyenleri yada profilinize kimler baktı gibi 3.parti uygulamaları üçretli ve üçretsiz olarak bulunuyor, çoğu kullanıcılar kullanıyor ama güvenilir mi degil mi belli degil tabiki.

Yukarıdaki yöntemler ile sizleri engelleyenleri görebilirsiniz ama bir de olumsuz olacak yöntemler var. Bunlar arasında engellendiğiniz kullanıcıya mesaj atma yöntemi var. Birisi tarafından engellenseniz bile o kişiye mesaj gönderebilirsiniz ancak mesajlarınız karşı tarafa ulaşamaz. Gönderdiğiniz bu mesajlar sizi engelleyen kişi engelinizi kaldırsa bile karşı tarafa ulaşmayacak. Bu nedenle mesaj göndermeniz gereksiz bir konudur ve sonuçsuz kalacaktır.

Yorum Yap