İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetten nasıl para kazanılır, İnternet üzerinden para kazanma ve bloglar aracılığıyla para kazanma hakkında yazılar okumuşsunuzdur umarım peki internetten nasıl para kazanılır, bunların çoğu ya yatırım fonunuzu istiyor ya da küçük bir ücret kazanabilirsiniz diye vaat eden olmuştur. Bloglar aracılığıyla para kazanmak ve bloglar aracılığıyla para kazanmak, herhangi bir para vermeden ama domain ve hosting hariç İnternet’te para kazanmanın bir yoludur.

Bu yazımda blog yazarak para kazanılır mı onun hakkında konuşacağım. Blog demek sanki kitap yazar gibi yada günlük tutar gibi yazdığımız yazılardır, ama bu dijital dönemde artık ne kitap ile nede günlük ile uğraşan var bu işten para kazanmak istiyorsanız sizde internete yönelmelisiniz. İnternet aracılıgıyla blog yazarak para kazanma yazımıza başlıyalım.

İnternetten Para Kazan !

İnternetten Para Kazanma Nasıl Olur ?

Oturduğumuz yerden para kazanmayı kim istemez ki tabikide herkes ister ama bunun kolay olduğunu düşünmeyin her işin zorluğu vardır. Mesela evimizde bilgisayar olması lazım az buçuk internetten bilgisayardan anlamamız lazım, bu söylediklerimin bi tanesi bile varsa internetten para kazanabilirsiniz.

Blog İçin Nelere İhtiyacımız Var ?

Önceklikle bir blog websitesine ihtiyacımız var, ama bu sizi korkutmasın youtube yada google’de blog nasıl açılır diye aratırsanız bir çok yardımcı sitelerde veya videolu anlatımları var onlardan yararlanabilirsiniz. Eğer blog nasıl açılır adlı yazı yazarsam paylaşırım söz :). Daha fazla ayrıntı için Tıklayın.

 1. Blogunuz Ne Konuda Olucak
 2. Blog İsmi Bulma
 3. Blogunuza İçerik Yazma
 4. Trafik Çekme, Tıklanma Arttırma
 5. Blogunuza Reklam Alma

İnstagram Storylere Gizlice Bakma nasıl olur ? – Biteknopark

1. Blogunuz Ne Konuda Olucak ?

Evet zor kısma yavaş yavaş geliyoruz. Blog açmak kolay ama blog ne hakkında olucak ne konularda yazıcaksınız en önemlisi budur, eğer hangi konularda yazmayı veya hangi konulardan gidiceksiniz seçerseniz sizin için güzel olur böylelikle “bloglar üzerinden para kazanmak” ve internetten para kazanmak” için güzel bir adım atmış olucaksınız.

2. Blog İsmi Bulma

Blog ismi önemlidir, hem size hitap etmesi lazım hemde topladığınız kitleye hitap etmesi lazım. Blog ismi websitenizin hem domaininde (domain demek site.com yani biteknopark.com buna domain denir.) hemde sitenin üst kısmındaki logoda yer alacagı için önemlidir. blog ismi seçerken internetten örnek bloglara bakarak örnek alabilirsiniz.

3. Blogunuza İçerik Yazma

Şimdi ise açmış olduğunuz yada açacak olduğunuz blogunuza içerik üretmek olucak, uzaktan bakıldığı gibi kolay degil asla mesela ben hergün içerik çıkarmaya çalışıyorum. Önemli bir konuda kopya içerik olmaması lazım diğer sitelerden bloglardan kopyala yapıştır olmamasına dikkat etmeniz lazım bu konu hem hırsızlığı girer hemde google adsense’den reklam alamazsınız.

4. Trafik Çekme, Tıklanma Arttırma

Trafik çekme yani web sitenize kullanıcı çekme bu işin önemlisi belki de bu 5 maddelerden en önemlisi budur. Trafik çekerek sitenize kullanıcı çekmeniz lazım ve bu şekilde para kazanacaksınız. İlk zamanlarda sitenizde 4-6 kişi olacaktır, ama heveseniz kaçmasın burada sosyal medyanın gücü konuşacak. Sosyal medya’dan kitle oluşturup sitenize çekerek trafiğinizi çoğaltabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra sitenizde 5-10 değil de 100-200 kişi olabilir.

5. Blogunuza Reklam Alma

Reklam almak içinde google’nin reklam sistemi var google adsense buraya kayıt olup reklam başvurusunda bulunup sitemize reklam alabilirsiniz. Google adsense kolay kolay reklam vermiyor, kopya içerik olmaması önemli eğer kendinize özgün içerik oluşturabiliyorsanız hemen başvurun.


İnternetten Para Kazan !

Peki ne zaman para kazanmaya başlarsınız ?

Bu soruyu sorar gibisiniz, tabi ki de hemen para kazanamazsınız, günlük 1-2 saatinizi ayırıp içerik oluşturmanız lazım ve her gün olmasa bile en azından 2 günde bir içerik paylaşmanız lazım böylece blogunuz güncel olup kitlenizi kaybetmeyeceksiniz. İlk başlarda zorlanacaksınız ama her işte olduğu gibi zorluk vardır sonradan meyvesini yersiniz.

Blog yazarak para kazanmak için harekete geçin !

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
4
 • Günes
  Günes
  ziyaretci
  3 ay önce

  Bu site gibi yapsam para kazanabilir miyim ?

  Cevapla
  0
 • Emre
  Emre
  ziyaretci
  4 ay önce

  Kolay gelsin. 👍

  Cevapla
  3
 • Emre
  Emre
  ziyaretci
  4 ay önce

  Çok yararlı olmuş. Tesekkürler 👍

  Cevapla
  3