İphone 12 Su Testi

İphone 12 Su Testi

İphone 12 Su Testi, 2020 yılında piyasaya çıkmış oldukça kaliteli ve hoş bir telefon. Tabi kaliteli ve hoş ama fiyatı da oldukça yüksek olan bu İphone 12 telefon bir youtuber ile birlikte test sürüldü. İphone 12 ile beraber iphone’nin kardeşi olan İphone 11 de bu teste eşlik etti.

Yabancı bir youtuber ile suya dayanıklılık testi yapılmştır. EverythingApplePro EAP isimli genç youtuber İphone 12 ve kardeşi olan İphone 11 ile beraber suyun derinliklerine bırakıldı ve gözlemlenmiştir.

İphone 12 Su Testi

Çoğu kişi yeni telefon alacağında ilk neye bakar. Yeni alacak olduğu telefondan hangi tür özelliklere bakar. Hemen ben söyleyim. İşlemcisi, dayanıklılığı, kamerası, Ram’i, batarya gücü ve son olarak depolama gibi özelliklere bakarlar. Bu zamanlarda oyun oynayan bir çok oyuncu var ve çoğu oyuncu telefondan oyun oynuyor. Bu telefonlara amiral gemisi olarak adlandırıyorlar. Bu amiral gemi telefonların da suya ve toza dayanıklı bir sertifikaları var. IP68 diye adlandırılan sertifika hem suya ve hem toza dayanıklı olan telefonlara veriliyor. Çünkü bu sertifika test yapılan ve o testten başarılı olanlara veriliyor. Gelelim İphone 12 ve İphone 11’e bu telefonlar suya dayanıklı mı. ?

Ve son olarak Apple, İphone 12 için suya dayanıklı diye bir açıklaması var. Bu onayı verdiyse kullanıcılarına da bu dayanıklılığı test etmek düşer. Ve bu testi denemek için işe koyulurlar.

İphone 12 Su Testi Başarılı

Bu testi EverythingApplePro EAP isimli bir youtuber test etmek istedi. Bu testi iPhone 12 ve iPhone 11 ile teste başladı. Gittikçe derinlere kadar telefonları batırdı. Ve son olarak bu suya dayanıklılık testini izlemek için yukarıda ki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorum Yap