İstenmeyen SMS ve Aramaları Nasıl Engellenir

İstenmeyen SMS ve Aramaları Nasıl Engellenir

Telefonlarımıza gelen istenmeyen sms ve aramaları nasıl engellenir. Türkiye ticari bakanlığı, kendi resmi web sitesinde açıkladı. Açıklamayı okumak için tıkla. 1 ay önce Ticaret Bakanlığı tarafından istenmeyen mesajları ve aramaları engellemek için yeni sistem duyurdu.

Günlük hayatımızda telefonlaramıza istemediğimiz yerlerden bilgilendirici veya rahatsız edici bir çok mesaj geliyor. Mesajların çoğu ev internet kampanyaları, kayıt olduğumuz alış-veriş sitelerinden geliyor. Gelen sadece smsler değil rahatsız edici aramalarda geliyor. Bu gelen rahatsız edici mesajlar ve aramalar telefonlarımızın bir özelliği ile spam olarak bildirebiliyorsunuz. Ama size söylediğim bu spam yöntemi size gelen rahatsız edici mesajları engellemeye yetmiyor.

istenmeyen sms ve aramaları nasıl engellenir

Bugün sizlere bu rahatsız edici smsleri ve gelen aramaları tamamen engellemeyi göstereceğim. Ticaret bakanlığı kendi resmi web sitesinde, rahatsız edici mesajları ve size nerden geldiği belli olmayan aramaları tamamen engellemek için bir yöntem açıkladı. Bu yöntemin adı Ticari Elektronik İleti Yönetim Sisteminidir. Bu ticari elektronik ileti yönetim sistemi ile nerden geldiği belli olmayan rahatsız edici mesajları ve aramaları engelleyebileceksiniz. Size söylediğim yönetim sistemi tek bir yerden size gelen bütün aramaları ve mesajları yönetebileceksiniz. Sadece arama ve mesaj değil e posta gibi diğer istenmeyen bildirimleri İleti yönetim sisteminden tek bir tuş ile engelleyebileceksiniz. istenmeyen sms ve aramaları nasıl engellenir ?

İstenmeyen SMS ve Aramaları Nasıl Engelleme Aşamaları

Size vereceğim site ile giriş yapıp istediğiniz ayarları değiştirebileceksiniz. Rahatsız edici mesajlar, aramalar, e-posta gibi istenmeyen reklamları buradan engelleme gibi işlemleri düzenleyebilirsiniz. Sıra geldi yapım aşamalarına.

Smsleri ve Aramaları Engelleme Aşamaları

  • Bu siteye tıkla ve gir İleti Yönetim Sistemi
  • İlk ekrana gelen mesaj kutusunu okudum, anladım diye işaretleyin
  • Telefon numarası, e-posta veya E-devlet adreslerinden giriş yapın
  • Sonra telefon numarası, e-posta adreslerinizi gerekli yerlere kaydedin
  • Kaydettikten sonra İzinleri Yönet butonuna tıklayın
  • Şimdi ise açılan ekranda istemediğiniz mesajlar ve arama yapan kurumların üstüne tıklayın
  • Orada gözüken arama ve mesajlar onayında ki tikleri kaldırın

İşlem bu kadar basit.

Bundan sonra istemediğiniz yerden mesaj, aramalar veya e-posta gibi amacı reklam olan iletiler telefonlarınıza gelmeyecek.

Daha Fazlası için Buraya Tıkla

Yorum Yap