Nedir Bu Kripto Paralar ?

Kripto para, takas işlemlerinde kullanılabilen, tamamen dijital, şifrelenmiş, sanal para birimi. Kimilerine göreyse geleceğin para birimi.

Bitcoin ağının 3 Ocak 2009‘da hayata geçmesinin ardından Bitcoin’e alternatif olarak farklı isimlerde ve farklı işlevlerde yeni kripto paralar oluşturuldu. Oluşturulan bu yeni kripto paralar ise Altcoin( Alternatif Coin) olarak adlandırıldı. Bitcoin’den daha az bir rekabet ortamı sağlanması adına yeni kripto paralar çıkarılmıştır. Bitcoin ilk kripto para olması ve anonim olması sebebi ile rekabet altcoinlere oranla oldukça fazladır.

Popüler Altcoinler Nelerdir?

Namecoin ile başlayan altcoin süreci şuan pek çok kripto paranın piyasaya sürülmesi sonucunda oldukça artış göstermiştir ve Bitcoinden çok Altcoinlere rağbet çok. Kripto para piyasasında en çok rağbet gören Altcoinler; Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, Tether, Chainlink, Basic Attention Token, Binance Coin, 0x, Matic Network, Kyber Network, Enjin Coin, LTO Network, Compound, Synthetix Network Token, Bankor Network Token ve Aave şeklinde sıralanmaktadır.