Netflix’te En İyi 5 Film !

Netflix’te En İyi 5 Film !

Netflix dizi ve film yapımcılığı yapan ABD tarafından geliştirilmiş bir film-dizi izleme uygulamasıdır, Pc ve mobilden girerek rahatlıkla izleyebilirsiniz. Netflix’te dizi, film, belgesel gibi pek çok türde yapım izleyebilirsiniz, bunun yanı sırada izlediğiniz film ve dizilerde pek çok dil tercihi seçip istediğiniz dilde izleme tercihi sunuyor. Netflix’te En İyi 5 Film nedir ?

Evet, Netflix’te binlerce kaliteli içerikler görüyoruz, evde, dışarda, tatilde netflix’e girip film veya dizi seçip izleyebiliyoruz ama bazen film-dizi seçmek inan çok zordur.

Bazıları İnstagram’a girip hikaye özelliğini kullanarak film-dizi önerileri alarak izliyorlar, bazıları ise websitelerine girip en iyi filmler veya oscar ödülü alan, aday gösterilen filmler diyerek oradan da filmler seçebiliyorlar.

Gelelim Netflix’te En iyi 5 Film’e

1. 7. Koğuştaki Mucize

Netflix'te En İyi 5 Film !

Bu filmin konusu, 7 yaşındaki kızı ile aynı mantığa eşit olan babasının adelet aradığı bu film, 1938 yılında Türkiye’nin Ege’de bir kasabada geçiyor. O kasaba’da bir küçük kız ölür ve ölen kız’ın babası çok sıkı bir komutandır, bu ölen kızın babası bir takım olaylardan sonra suçu memoya atar. Filmin yapım tarihi 2019’dur. Oyuncular, Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon gibi isimler yer alıyor.

2. Bird Box

Netflix'te En İyi 5 Film

Bu film 2018 yapım tarihlidir. Konusu gözleri kapalı kadın ve çocukları ile geçiyor ve yaşaması oldukça zor bir hikaye’ye başlıyorlar. Nehir kenarında bir evde oturuyorlar ve orada saklanıyorlar küçük bir hatalarda hayatlarından olabilirler. Peşlerindeki tehlikeleri atlatmak içn gözlerini asla açamazlar sürekli bağlı kalması gerekiyor. Bu peşlerinde ki insan mı, canavar mı, hayalet mi ?

3. Cargo

Netflix'te En İyi 5 Film

Bu filmde başta Andy ve ailesiyle geçiyor, köyde kötü ve zararlı bir salgın yayılmaya başlar ve Andy’nin karısına salgın bulaşır. Ve Andy karısının zombiye dönüşmesini izlemek zorunda kalır. Karısı öldükten sonra baba ve oğul Avustral’ya ya doğru gider, karısı Andy’yi ısırmıştır ve ölümcül virüsü kocasınada bulaştırmıştır ve 48 saat içinde kendisi zombiye dönüşecektir.

4. El Hoyo “Platform”

Netflix'te En İyi 5 Film

2019 yapımlı uzun metrajlı bir yabancı filmdir. Film, dikey şeklinde olan bir hapisanede geçiyor. Konusu ise hapisanede her koğuşta 2 kişi kalıyor, yemek günde sadece 1 defa en üst kattan aşagıya doğru geliyor, en üst katta ki mahkumlar yemegi temiz ve güzelce yerken aşagıya gittikçe pislikler başlıyor.

5. The Midnight Sky

Netflix'te En İyi 5 Film

2020 yapımlı uzun metrajlı filmdir. Konusu gökbilimci olan Augustine, hayatı boyunca gökyüzünü ve uzayı izlemek için çalışmış ve uzak yerlerde yaşamış, gökbilim merkezi olan Arctic merkezine ulaşmak için giderken çok şiddetli yıkıcı bir olay yaşanıyor bu esnada gökbili merkezi olan Arctic acil bir şekilde boşaltılması gerekiyor.

Bu yazımızda Netflix’te En İyi 5 Film derledik.

Daha fazla bu tür içerikler için Tıkla.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
3