Öldüğümüzde Sosyal Medya Hesaplarımız Ne Olacak ?

Öldüğümüzde Sosyal Medya Hesaplarımız Ne Olacak ?

Bugün sizlerle kendi sosyal medya hesabımızla ilgili içeriğimle karşınızdayım.Öldüğümüzde sosyal medya hesaplarımız ne olacak ?. Her canlı ölümü tadacaktır. Tabi ki de bunu herkes biliyor. Hayatımızın belli saatleri sosyal medya da geçiyor. Dünyada neredeyse herkes tarafından sosyal medya platformu kullanılıyor. Her saniye milyonlarca paylaşımlar ve twitler atılıyor. Bizim için bu kadar önemli olan bu sosyal medya biz öldüğümüz de ne olacak. ? Hadi bu konu hakkında konuşalım.

Öldüğümüzde Sosyal Medya Hesaplarımız Ne Olacak ? Miras Bırakma Özelliği

Öldüğümüzde sosyal medya hesaplarımız ne olacak

Evet yeni yakın gelen bu miras özelliği sadece Facebook ve Google’da var. Öldüğümüzde sosyal medya hesaplarımız ne olacak. Daha İnstagram, Twitter gibi sosyal medya platformunda şuanlık yok. Bu 2 platform yani Facebook ve Google, hesaplarınızı siz öldüğünüzde seçtiğiniz her hangi birine miras olarak bırakıyorsunuz. Bu özellik söylediğim gibi şuanda sadece Facebook ve Google’da var. İleriki zamanlar da İnstagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarına da gelebilir. Bir sosyal medya platformu hesabınızı 6 ay giriş veya bir etkileşimde bulunmazsanız o hesap kapanıyormuş. Yada aile bireylerinden birisi sorumlu kişilerle iletişime geçip hesabınızı kapatabilirler. Eğer ki sizde öldüğünüzde sosyal medya hesabınızı miras olarak bırakmak istiyorsanız, ilk işiniz kendinize mirasçı bulmalısınız.

Bu zamanda teknoloji iyice gelişti ve bir çok işler kolaylaştı. Konu dışı olabilir ama wifi teknolojisi gelişmiştir. Bu gelişmeyle beraber artık internet kullanımını ampuller aracılığıyla alacağız. Evimizde ki ışıktan, sokaklarda ki lambalardan internet erişimi sağlayacağız. Dediğim gibi teknoloji oldukça güzel ilerliyor. Şimdi size söyleyeceğim şey teknolojinin gelişmiş halidir biraz korkutucu olabilir şimdiden uyarmak istedim. Şimdi siz öldükten sonra bütün konuşmalarınız “chatbot” a dönüştürebilir. Bu ne demek oluyor. Örneğin bir destek robotu ile konuştuğunuzu düşünün. Verdiğiniz cevaba saniyesinde cevap verebiliyor.

Bu söylediğim Chatbot ise aynı işlemi yapıyor ama bu diğerine göre biraz daha korkutucu. Eğer ölen arkadaşının konuşmalarını chatbot’a dönüştürürseniz ölen arkadaşınızla konuşabilirsiniz. Bütün konuşmaları bir robot cevap verebilir. Ama bunu kimse yapmaz çünkü biraz ürkütücü bir durum. Kimse ölmüş birisiyle konuşmak istemez dimi.

Evet bugünkü yazımda biz öldükten sonra sosyal medya hesaplarımız ne olacak. Paylaştığımız fotoğraflar ve en önemlisi de yazışmalarımız ne olacak. Bu konu hakkında düşüncelerinizi Yorum Kısmında Paylaş

Daha Fazla İçerikler İçin Buraya Tıkla

Beni Takip Et

Yorum Yap