Peki ‘BİP’ Güvenilir mi ?

Peki ‘BİP’ Güvenilir mi ?

Ve sonra Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesinden sonra en çok konuşulan ve indirilebilen yerli mühendisler tarafından geliştirilmiş olan Bip Güvenilir mi ?

Bip Turkcell’in yerli mühendisler tarafından geliştirilmiştir bu Bip online mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp gizlilik sözleşmesinden sonra Türkiye’de en çok tercih edilen yerli uygulama seçilebilen olup birçok kullanıcı tarafından indirilen ve kullanılan bir uygulamadır.

Özellikleri nelerdir ?

 • Fotograf ve video gönderme
 • Acil durum butonu
 • Gece modu
 • Görüntülü konuşma
 • Bas konuş
 • Yerli Stickerlar

Whatsapp ta ki gibi Bip’te de grup özelliği var mı ?

Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesinden sonra peki bu BiP’te 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Hatta mobil, web ve tablet üzerinden görüşme gerçekleştirilebilirsiniz. Ve hatta bu Bip’te, grup mesajlaşma, kaybolan mesaj, konum takibi, titreşim, yerel sticker’lar. Gibi pek çok seçenekleri ile yerli mesaj uygulamasını ücretsiz bir şekilde bizlere sunabilen. Ve güvenlice mesajlaşma fırsatı sunuyor. Hatta bu uygulama ile banka hesap bilgilerine gerek duymadan, sadece telefon numarası ile para transferi yapılabiliyor. Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesinden sonra Birçok kullanıcı Bip’e geçti.

Bu soruyu hepimiz merak ediyoruz, kullanmaya başlarız belli bir zaman sonra Whatsapp gibi Gizlilik Sözleşmesi gelir mi. Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesinden sonra en çok konuşulan ve indirilebilen yerli mühendisler tarafından geliştirilmiş olan Bip Güvenilir mi ?

Bu yerli uygulama olan BİP gerçekten güvenilen Bu soruyu hepimiz merak ediyoruz kullanmaya başlarız belli bir zaman sonra Whatsapp gibi Gizlilik Sözleşmesi gelir mi. Bu aklımıza takılan” yerli uygulama gerçekten güvenilir mi” sorusuna BİP’ten cevap geldi.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları açıkladı; “Günümüzde kullanıcıların en çok önem verdiği konuların başında kişisel verilerinin güvenliği geliyor. Turkcell olarak bugüne kadar tüm teknolojik altyapımızı ve bilgi birikimimizi müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için kullandık. Bugün BiP üzerinden gelen tüm verileri, Türkiye’deki veri merkezlerimizde güvenle saklıyoruz. BiP uygulaması her geçen gün eklenen yeni özellikleriyle daha da gelişiyor. Mobil cihazların yanı sıra internet tarayıcıları üzerinden bilgisayarlarla sesli ve görüntülü görüşme imkânı sunan. BiP, yeni masaüstü uygulaması ile artık tarayıcı bağımsız olarak da çalışıyor. Ve hatta Tüm PC ve Mac bilgisayarlara kurulabilen BiP Web masaüstü uygulaması sayesinde cep telefonu yanınızda olmasa bile iletişim kesintisiz sürdürülebiliyor. Hatta Bip ile banka hesap bilgilerine gerek duymadan, sadece telefon numarası ile para transferi yapılabiliyor.”

Bu açıklamalar Bip tarafında yapılmıştır hiç bir kelimesi, cümlesi değiştirilmemiştir. Kaynak: Bip

Evet yerli uygulamamız güvenilir mi. üçretsiz mi onları konuştuk anlattım ve bip’in açıklamalarını okuduk. Peki siz yerli uygulamamız olan bip’i kullanıyoruz ? yoksa whatsapp’a devam mı ediceksiniz ? Yorumlarda görüşmek üzere.

Daha fazla haber için Tıkla.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
2
 • Anon
  Anon
  ziyaretci
  4 ay önce

  Bence güvenilir yani

  Cevapla
  3