Telegram Zirvede !

Telegram Zirvede !

Gündeme gelen o haber yani whatsapp gizlilik sözleşmesi ve biz whatsapp kullanıcıların verilerini bilgilerini Facebook ile ve büyük şirketlerle paylaşma konusu hakkında haberi geldikten sonra kullanıcılar whatsapptan farklı uygulamalar aramaya başladı ararken bazı kriterlerle beraber aradılar o kriter ise bildiğimiz üzere güvenilir mi oldu, whatsapp gizlilik sözleşmesinden sonra bir çok kullanıcılar güven konusunda korkmaya başladılar. Peki Güvenilir mi ?

Popüler olan Bu Uygulama

Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesinden sonra pek çok kullanıcılar güven konusunda korkmaya başladılar ve online mesajlaşma uygulaması araken gizlilik konusunada önem vermeye başladılar. Telegram pek çok kullanıcılar tarafından öneriliyor tavsiye ediliyor ve bu sayede 400 milyon kullanıcıya ulaşmış.

Peki Telegram whatsapp gibi özellikleri var mı ?

Tabiki telegram diğer mesajlaşma uygulamalarında daha çok özellikleri ve anavtajları var mesela uzun süreli video atma, En büyük özelligide 2GB kadar dosya gönderebilirsiniz bunun gibi pek çok özellikleri ile en çok indirilen uygulama oldu, 1. sırada telegram 2. sırada Elon Musk’un önerdiği Signal, Whatsapp ise 3. sırada yerini aldı.

Telegram Zirvede !

Peki bu uygulama kimin ve hangi ülkeye ait

Telegram Rusya’ya ait (Android, iOS, Windows Phone, Ubuntu Touch) gibi cihazlarda çalışıyor. Ağustos 2013’te kullanıma geçilmiştir. Üçretli degildir, kullanıcılar Google Play veya APP store’den üçretsiz yükleyebilir gerekli bilgileri doldurup sözleşmeyi kabul ettikten sonra kayıt olup uygulamayı kullanabilirsizin.

Telegram İle Hakkınızda Toplanan Bilgileri Nasıl Öğreniyorsunuz Tıkla ve Öğren.

Zirve olan o Telegram uygulaması gerçektende güvenilir mi?

Uygulaması, diğer uygulamalardan yani Whatsapp, Line, Bip gibi mesajlaşma uygulamalarından daha çok güvenlidir yani öyle biliniyor. birçok uygulama mağazalarında güvenli bir uygulama olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Kullanım kolaylığıyla ve pek çok özellikleriyle bu konularda kullanıcılarına güven sağlamayı başarmış bir uygulamadır.

Peki siz Telegram uygulamasını mı yoksa Whatsapp uygulamasını mı kullanmaya devam ediceksiniz ? Yorumlarda buluşalım.

Daha fazla haberler için Tıkla !

Yorum Yap