Toplam Kaç Kişinin COVID-19 Aşısı Olduğunu Gösteren WebSitesi

Toplam Kaç Kişinin COVID-19 Aşısı Olduğunu Gösteren WebSitesi

Türkiye, Covid-19’u geride bıraktığımız bir yılın etkisi altındaki bölgede, pandemiyi sona erdirmeyi ümit eden aşılama çalışmasını resmen başlattı. Hatta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, COVID-19 ile ilgili açıklamalarda bulunduğu canlı yayın sırasında COVID-19 aşısının ilk dozunu yapmış ve aşının güvenilirliği ile ilgili soru işaretlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olmuştur. Çin’de geliştirilen CoronaVac aşısı için “acil kullanım izni” sonrasında Bakan Koca, koronavirüs aşısı uygulaması için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alınması gerektiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşılama başvurularında daha şeffaf bir süreç sağlamak için resmi web sitesine kaç kişinin aşı olduğunu gösteren bir sayaç ekledi. Covidien-19’u Türkiye’de bıraktıktan bir yıl sonra bölge, salgını sona erdirmeyi ümit eden bir aşı çalışmasını resmen başlattı. Hatta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, COVID-19 aşısının ilk dozunu canlı yayın sırasında ürettiği. COVID-19 ile ilgili açıklama yaptığı ve aşının güvenilirliği konusundaki soru işaretinin netleşmesine yardımcı oldu.

Çin’de geliştirilen CoronaVac aşısının “acil kullanım izni” almasının ardından Bakan Koca, koronavirüs aşısının yönetim atamasının Merkezi Hekim Rezervasyon Sistemi (MHRS) üzerinden yapılması gerektiğini açıkladı. MHRS üzerinden koronavirüs aşısı için nasıl randevu alacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Toplam Kaç Kişinin COVID-19 Aşısı Olduğunu Gösteren WebSitesi

Sağlık Bakanlığı covid19asi.saglik.gov.tr ​​web sitesine koronavirüs aşısına ilgi duyduğunu belirtmek ve kaç kişinin aşı olduğunu herkesle paylaşmak için “Toplam aşılanan kişilerin sayısını” adlı bir sayaç yerleştirdi ve kaç kişi aşı oldu anında gösteriyor. Yani sitenin özelliği türkiye’de kaç kişi aşı olduğunu anlık olarak bizlere siteye girenlere gösteriyor.

Ben bu yazımı yazarken koronavirüs aşısını vurduran kişinin toplamda 239.843 olduğu sağlık bakanlığının sitesinde gösteriliyor. Ama aşıyı vuralan kişinin anlık sürekli güncellendiği için siteye girdiğinizde benim şimdi yazdığım 289.843 sayısı olmaya bilir çünkü her dakikada aşı vurulan sayı artıyor. Ayrıca söz konusu sayacın altında koronavirüs aşısı uygulanacak kişiler, aşının yan etki göstermesi halinde yapılacaklar ve COVID-19 aşı çeşitleriyle ilgili bilgi veren makalelere dair bağlantılar da bulunuyor.

Yorum Yap