Türkiye Uzay Ajansı ‘nın İşte Yeni Logosu

Türkiye Uzay Ajansı ‘nın İşte Yeni Logosu

Türkiye Uzay Ajansı, Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştır. Milli uzay programı ile beraber Türkiye Uzay Ajansı’nın logosu da açıklandı. Sadece logo değil logosu ile birlikte hikayesi de Türkiye Uzay Ajansı kurumu tarafından sosyal medyada paylaşılmıştır.

Bugün sizlere hem Türkiye Uzay Ajansından bahsedeceğim. Hem de sosyal medya da bu konu hakkında yapılan bir kaç paylaşımları göstereceğim. Hadi göz atalım.

3 gündür merak içinde beklediğimiz haber gelmiştir. Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından bugün Türkiye Uzay Ajansı (Milli Uzay Programı) açıklanmıştır. Türkiye’nin önümüzde ki 10 yılda uzay alanında yapılabilen hedefleri ve icraatları görüp değerlendirebilme olanağı sağlanmıştır. Bu önemli tarihte Türkiye’nin bu konu da olan hedefleri belirlenmiştir ve listelenmiştir. Listenin başında 2023’ün sonlarına doğru kendi ülkemizin yerli ve milli hibrit roketini Ay’a ulaştırmak listenin başında ki hedeflerden birisidir.

Cumhur Başkanı ve Sanayi Teknoloji Bakanı ile birlikte bu önemli ve özel günde Türkiye Uzay Ajansı’nın logosu açıklanmıştır. Türkiye Uzay Ajansı’nın logosu ilk defa milletimize yayınlanmıştır. Bu logo görseli yayınlandıktan sonra Twitter da bu Türkiye Uzay Ajansı gündeme oturdu. Bu konuyla ilgili bir çok paylaşım yapılmıştır. Hemen ardından Logoyu aşağıda sizlerle paylaşacağım. Logo ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Türkiye uzay ajansı

Türkiye Uzay Ajansı‘nın logosu hakkında logonun hikayesi resmi kurum tarafından sosyal medya üzerinden milletimize açıklanmıştır. Hemen ardından bir çok kullanıcı bu konu hakkında paylaşımlarda bulunmuştur.

Türkiye Uzay Ajansı Logo Hikayesi ile İlgili Açıklamalar

TUA logosu, bilinmeze, evrenin derinliklerine uzanan kesintisiz, kararlı bir hareketi simgeler. Bu hareketin karakteri Batı tipografisinin fonksiyonel okunaklılığından, Doğu’nun kadim kültürünün tek nefeste okunan kaligrafisine uzanır. Dev bir roketin gövdesinden küçük bir yaka rozetine kadar farklı ölçek ve uygulamalarda okunaklılığını, işaret özelliğini kaybetmemesi için tasarlanan harfler birbirine eklemlenirken ortaya çıkan resmin içindeki ‘yıldız’ imgesi gökyüzündeki al bayrağımızı temsil ediyor. İşte bu güzel logo Türkiye’nin uzaydaki yeni başarılarının imzası olacak.”

Yapılan açıklamalar yukarıda ki gibidir. Sıra geldi TUA logosu hakkında yapılan sosyal medya paylaşımları.

TUA Sosyal Medya Paylaşımları

TUA’nın logosu yayınladıktan sonra sosyal medyada gündeme geldi. Ardından bir çok kişi bu logo hakkında görüşlerini paylaşmıştır. Bunun ardından yapılan paylaşımlara bakılırsa logoyu beğendikleri kesin. Hadi paylaşımlara geçelim.

Türkiye uzay ajansı
Türkiye uzay ajansı
Türkiye uzay ajansı

TUA logosu yayınlandı ardından sosyal medyada bu tür paylaşımlarla gündeme geldi ve TUA hakkında yapılan paylaşımlar böyleydi. Ardından sizden TUA hakkında yapacak olduğunuz yorumları gönderimin altında bulunan yorum kısmından yorumlarınızı bekliyorum.

İnstagram da En Çok Takipçiye Ulaşan Hesaplar Okumak için Tıkla

Daha Fazla İçerik İçin Tıkla.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
2