Uçakların Arkasından Çıkan Duman Nedir ?

Uçakların Arkasından Çıkan Duman Nedir ?

Hepimizin merak ettiği bir konuya açıklık getireceğim. Uçakların arkasından çıkan duman sizce nedir. Herkes havada ki o beyaz dumanları illa ki görmüştür. Havaya gökyüzüne baktığımız da günde neredeyse 1 den fazla uçak görüyoruzdur. Her baktığımızda uçakların arkasından çıkan o beyaz dumanların ne olduğunu merak etmişizdir. Bu merakı belki çoğumuz hala bilmiyordur. Bilmeyenlerden birisi de benim ama araştırdım öğrendim sizlerle de paylaşmak istedim. Peki nedir bu beyaz dumanlar ?

Uçakların Arkasından Çıkan Duman Nedir

Bu uçakların arkasından çıkan beyaz dumanlara bir ad verilmiştir. Verilen ad ise Chemtrail Komplo Teorisidir (Bu teoriyi daha detaylı okumak için buraya tıkla). İsmi biraz değişik gelse de açıkladığımda neden o beyaz dumanlar çıktığını anlayacaksınız. Size söylediğim Chemtrail Komple Teorisi anonim kişiler tarafından açıklanmış bir bilgidir. Anonim kişiler tarafından açıklanan teori ise; yüksek semalarda uçan uçakların arkasından bilerek görevli kişiler tarafından beyaz toz duman bıraktıkları söyleniyormuş.

Yolcu uçaklarının arkasında ki bıraktığı duman uzun sürede havada kalıyor. Yani kolay kolay havada silinmiyor. Jet uçakları veya savaş uçakları’nın ise hızlı bir şekilde arkasında ki bıraktığı beyaz toz duman hızlıca havada siliniyor. Chemtrail Komple Teorisine inanan kişiler bu duruma farklı bir pencereden bakıyor. Çünkü komple teorisini destekliyorlar ve haklı olmaya çalışıyor. Yani bu duruma da şöyle bakıyorlar. Jet uçaklarında farklı madde de toz, yolcu uçaklarına da toz maddesine uzun süre kalmasını sağlayacak madde eklendiğini savunuyorlar.

Uçakların Arkasından Çıkan Dumanın Gerçeği Ne ?

İlk olarak söyleyeceğim şey yukarıda ki bahsettiğim komple teorisi gerçek değil ama. Çünkü bilim adamlarının açıklamaları bu Chemtrail Komplesini yalan olduğunu kanıtlıyorlar. Gelelim gerçeğine

Bizim yukarıda ki gördüğümüz uçakların arkasındaki dumanlar sadece su tabanlı yoğunlaşma olduğu için dünyanın belli bir yerinde atmosfer ortamında gerçekleşiyor. Bu bilimsel nedenlerle birlikte bahsettiğim komple teorisi olayını reddediyor. Çünkü teknolojinin faydalarıyla bu komple teorisini bir çok bilim insanı ile birlikte çökerttiler ve kanıtladılar. Ama hala inatla bu teoriye inananlar var ve havayolu şirketlerinden ispatlar istiyorlar.

Uçakların Arkasından Çıkan Duman Nedir
Uçakların Arkasından Çıkan Duman Nedir ?

Uçakların arkasında ki dumanların tam nedeni şudur. Yoğunlaşma İzi havanın normalin altında olan bir sıcaklıkta giden uçakların arkasından gözüken küçük bir suni çizgi şeklinde dumanlar bir nevi bulutlar. Bu bulut veya duman, uçağın hızla gitmesinden dolayı oluşan basınç kaybından oluşan adyabatik soğuması ile yada havada ki hızla giden uçağın egzozundan çıkan bir yoğunlaşma ile beyaz duman veya bulutlar meydana geliyor.

Sonunda merak ettiğimiz bir konuya açıklık getirdim. Gönül rahatlığıyla uyuyabilirsiniz 🙂

Daha Fazla İçerikler İçin Buraya Tıkla

Beni Sosyal Medyadan Takip Et

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
2