Whatsapp İle Para Gönderme Özelliği

Whatsapp İle Para Gönderme Özelliği

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yakın zamanda bir özellik duyurdu. Whatsapp İle Para Gönderme Özelliği. Whatsapp mesajlaşma, video gönderme gibi işlemlerden ziyade bir takım özellikler geliştirdi. Bu geliştirilen özellik hızlı bir şekilde Whatsapp uygulaması üzerinden kolayca rehberde ki istediği kişilere para gönderebilecekler.

Yeni güncelleme ile Whatsapp’tan para gönderme işlemi yapılacaktır. Daha henüz bu özellik Türkiye’de bulunmuyor. Whatsapp’tan para gönderme özelliği şuanlık Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerde kullanıma açılmıştır. Ve bu Whatsapp’tan para gönderme özelliği bir çok bankadan bile daha basit ve kolay.

Yani neredeyse 1 senedir bu özellik üzerine çalışan Whatsapp, sonunda kullanıma sürdü. Para gönderme özelliği her iki cihazlarda mevcut yani Android ve İos cihazlarına kullanıma açıldı. İlk olarak bu para gönderme özelliği Hindistan ülkesinde kullanıma açılmıştır ve o ülkede deneme süreci başladı.

Whatsapp İle Para Gönderme Özelliği

Whatsapp İle Para Gönderme Özelliği Nasıl Yapılıyor?

Şunu söylememde fayda var para gönderme özelliği henüz ülkemizde aktif değildir. Yani bu özelliği kullanabilmek için para gönderen ve para alıcısı özelliği aktif etmek zorundadır. Sıra geldi para gönderme işlemi nasıl yapılıyor. ?

  • İlk olarak sağ üstte 3 çizgiye tıklayın.
  • Ardından seçeneklerden payment‘e tıklayın.
  • Ekrana gelen Kullanım Şartlarını kabul edin ve cep telefonunuzu doğrulayın.
  • Açılan pencereden kullanmak istediğiniz bankayı seçin ve banka hesabınızla eşleştirin.
  • Şimdi ise para göndermek istediğin kullanıcıyı seç.
  • Kullanıcıyı seçtikten sonra sohbet penceresinde ayarlardan payment (ödemeler) seçeneğini seç.
  • Şimdi ise para göndermek istediğiniz bankayı seç ve para tutarını girin.
  • Son olarak telefonunuza gelecek olan kodu onaylayın. İşlem bu kadar.

Önemli: Para gönderme özelliği Türkiye’de aktif değil

Yukarıda ki anlatmış olduğum para gönderme aşamaları sadece Hindistan ve Brezilya ülkesinde Beta olarak kullanılıyordur. Ve sadece Hindistan, Brezilya ülkesinde aktiftir. Yani ileriki zamanlarda başta Amerika olmak üzere Avrupa ülkelerinde de kullanıma açılacaktır.

Son olarak Whatsapp para gönderme özelliğini resmi Youtube hesabında duyurdu. Yukarıda ki anlatmış olduğum para gönderme aşamalarının videolu anlatımı kolay ve anlaşılır şekilde Whatsapp kendi resmi Youtube kanalında video olarak kullanıcıları için paylaştı.

Whatsapp Para Gönderme Anlatım Videosu

Whatsapp’ın para gönderme özelliğini nasıl buldunuz ? Son olarak bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Ne ?

Daha Fazlası İçin Web Sitemi Ziyaret Et www.biteknopark.com

Yorum Yap