WhatsApp Nasıl Tamamen Silinir ?

WhatsApp Nasıl Tamamen Silinir ?

Bu haberi her yerde görüyorsunuzdur umarım, artık televizyon haberlerinde bile gündeme geldi illa ki görmüş olmalısınız. Whatsapp’ın o sözleşmesinden sonra çoğu whatsapp kullanıcıları o sözleşmeyi kabul etmeyip uygulamayı kullanmayı bıraktı ve bir çoğu telegram’a ve ülkemizin yerli uygulaması olan Bip’e geçti, bir çoğu ise whatsapp mesajlaşma uygulamasını sadece telefondan silerek değil hesabını tamamen silmek istiyor işte bende hesabımızı tamamen nasıl silinir onu göstericem ve anlatıcam.

Whatsapp hesabı tamamen nasıl silinir ?

WhatsApp Nasıl Tamamen Silinir ?

Uyandık ve birden whatsapp tarafından gönderilen bir sözleşmeyle hayatımız değişmiş oldu, kendimizi bildik bileli telefonumuz olduğundan bu zamana kadar ilk yüklediğimiz online mesajlaşma uygulamalardan birisi olan whatsapp bizlere verilerimizi kullanmaları ve şirketlerle paylaşmaları için onay bildirimi gönderdi. Bahsettiğim sözleşmeyi kabul etmeyen whatsapp kullanıcıları ise whatsapp tarafından hesapları silinecek.

WhatsApp Hesabı Tamamen Silinirse Ne Olur ?

 • Telefon numaranız diğer kişilerin WhatsApp kişilerinden silinir.
 • Diğer Facebook şirketleriyle paylaşılan verileriniz kaldırılır.
 • Tüm mesaj geçmişiniz silinir.
 • Tüm Whatsapp gruplarından çıkılır ve geçmiş tamamen silinir.
 • Yedeklemiş olduğunuz Google Drive yedekleri silinir.
 • Telefon numaranız WhatsApp hesabından kaldırılır.

Bazıları whatsapp’ı telefondan sildiğinde tamam ben her şeyimi kurtardım sanıyor ama maalesef öyle kolay kolay kurtulamıyorsunuz. Whatsapp’ın internet sitesinde sss kısmında açıklandığına göre whatsapp hesabının silinmesi ardından geriye kalan bilgiler 90 gün boyunca hala saklanıyormuş.

Bu zaman içinde whatsapp verilerimizi veya bilgilerimizi saklamaya gizlemeye devam edicektir peki niye 90 gün boyunca bilgilerimizi ve verilerimizi saklıyacak çünkü yasal ve veri koruma nedenlerinden dolayı 90 gün boyunca saklıyacaktır bu süre boyunca diğer şirketlerle asla paylaşıma açmıyacaktır çünkü hesabınızı siliyorsunuz. Whatsapp hesabınızı sildikten sonra tekrar kullanmak istediğinizde geri dönüşü olmuyacaktır yani silmiş olduğunuz hesaba giriş yapamıyacaksınız.

Whatsapp tamamen nasıl silinir ?

1- İlk olarak whatsapp uygulamasına girelim ve ayarlar butonuna tıklayalım.

2- Sonra ise ayarlar kısmından hesap yazan yere tıklayıp girelim

3- Orada çıkan seçeneklerden Hesabımı sil seçeneğine tıklayın.

4- Çıkan ekranda hesabınızı silmeye son bir adım kalıyor oda telefon numaranızı girip hesabımı sil diyerek whatsapp’ı silmiş oluyorsunu.

Bu anlatmış olduğum adımlardan sonra mesajlaşma uygulaması olan whatsapp’tan hesabınızı tamamen silmiş oluyorsunuz.

Peki siz whatsapp hesabınızı silicek misiniz ? Yorumlarda görüşelim.

Daha fazla haberler için Tıklayın.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
2
 • Alican
  Alican
  ziyaretci
  2 ay önce

  Gerek var mı silmeye. Wp’nin kaç senedir yaptığı şey. Sıkıntı yok yola dewamke

  Cevapla
  1