Whatsapp’tan Yeni Açıklama Geldi !

Whatsapp’tan Yeni Açıklama Geldi !

Gündemize bomba gibi düşen bu whatsapp gizlilik sözleşmesi ile hayatımız anormale döndü. Türkiye’de ve dünya’da gündeme gelen whatsapp sözleşmesi geçen günlerde telefonumuzdan whatsapp’a girdiğimiz anda karşıma bir onay bildirimi geldi, onayda ise şunlar yazıyordu whatsapp gizlilik sözleşmesi, bizlerin verilerini kullanmak için bi kaç izinler yer alıyordu.

Son haftalarda mesajlaşma uygulamasına yani whatsapp’a girdiğimizde uygulama içi onay bildirimi gönderiyor. Bize gönderilen sözleşme bildiriminde biz whatsapp kullanıcıların verilerini facebook dahil büyük şirketlerle kullanmak için izin bildirimi gönderiyor. Bu gelen whatsapp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılar için whatsapp son kullanma tarihi şuanlık 8 şubat gibi gözüküyor.

Ama bu gizlilik sözleşmesinde yanlış anlaşılan bir konu var, biz whatsapp kullanıcıların verilerini diğer şirketlere facebook’da dahil satıcağını düşünüyorlar ama whatsapp’tan açıklama geldi ve konuyu yanlış anlaşılmış hiçbir şeyin değişmediğini açıkladı.

WhatsApp, hiçbir şeyin değişmeyeceğini söylüyor, mesajların ve diğer bilgilerin “eskisi gibi korunmaya devam edileceğini” ifade ediyor:

Whatsapp'tan Yeni Açıklama Geldi !
  • WhatsApp ve Facebook, mesajlarınızı göremez ve görüşmelerinizi dinleyemez.
  • WhatsApp mesaj ve arama kayıtlarınızı tutmaz.
  • WhatsApp ve Facebook, paylaşmış olduğunuz konum verilerini göremez.
  • WhatsApp rehberinizdeki kişileri Facebook ile paylaşamaz.
  • WhatsApp grupları özel olmaya devam edecek.
  • WhatsApp’taki mesajlarınızın kaybolmasını sağlayabilirsiniz.
  • WhatsApp’taki tüm verilerinizi indirebilirsiniz.

Aslında hiçbir şey değişmedi, bilgilerimiz 2016’dan beri depolanıyor

Whatsapp bu gizlilik sözleşmesiyle biz whastapp kullanıcılarında açık olarak izin alıyor ama aslında biz 2016’dan beri bize gelen whatsapp sözleşmesini kabul etmiş durumdayız yani değişen hiç bir şey yok.

Bu bize gelen gizlilik sözleşmesi 2016’dan bu güne kadar kabul etmişiz sadece facebook bu bizlerin kullandığı verileri izin alarak resmileştirmek istiyor.

Whatsapp eskiden sadece arkadaş aile konuşmaları için kullanılıyordu ama bu dönemlerde artık sadece konuşmak için kullanılmıyor. Satıcı – müşteri ilişkilerini daha da güçlendirmek ve aralarında ki iletişimi daha şeffaf hale getirmek için gizlilik politikalarına değişiklik getirdi.

Peki 8 Şubat’ta ne olucak ?

Whatsapp bizlerden Facebook ile verilerimizi paylaşmak istiyor, bize gelen gizlilik sözleşmesi, kullanıcılar nereden kullanırsa kullansın hangi ülkeden mesajlaşırsa mesajlaşsın bu sözleşme hiç bir şekilde kullanıcılarını etkilemiyor yani gönül rahatlığıyla gelen sözleşmeyi kabul edebilirsiniz.

Sözleşmeyi son 8 Şubat’a kadar kullanabilmek için kabul etmeniz gerekir, aksi takdirde 8 Şubat’tan sonra kullanamaz olucaksınız.

Whatsapp'tan Yeni Açıklama Geldi !

Bu haber türkiye dahil tüm dünya’nın gündemine gelmiş ve bir çok kullanıcılar geri adım atmış durumda, Google play ve App store’de en çok indirilen online mesajlaşma uygulaması olan whatsapp bu sözleşme haberi ile sıralamarı aşağıya mı çekicek yoksa bu yanlış anlaşılan durumu düzeltmeye mi çalışcak. Peki siz whatsapp’ı sildiniz mi ne yapıcaksınız hadi yorumlarda konuşalım.

Whatsapp nasıl tamamen silinir Öğrenmek için tıkla.

Daha fazla haberler için tıklayın

Yorum Yap