Xiaomi, Yeni Şarj Teknolojisini Duyurdu !

Xiaomi, Yeni Şarj Teknolojisini Duyurdu !

Xiaomi, yeni şarj teknolojisini duyurdu. Xiaomi, 2011’de ilk telefonunu piyasaya dünyaya sürdü. Ardından 2014’te ülkesinde en büyük akıllı cep telefonu markası olmayı başardı. Yıllar sonra 2018’te Xiaomi, kendi ülkesi olan Çin pazarında ve dünyanın en büyük 2. pazarı olan Hindistan’da 4. en büyük akıllı cep telefonu markası oldu. Xiaomi, Yeni Şarj Teknolojisini Duyurdu ! Detaylar yazının devamında.

Xiaomi, teknoloji konusunda oldukça başarılı bir firma oldu ve hala başarılarına başarı katmaya devam ediyor. Bu teknoloji devi olan Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Mi Air Charge ismiyle yeni bir teknoloji ortaya koydu. Bu Mi Air Charge isimli teknoloji adından da anlaşılacağı gibi şarj cihazı. Peki bu şarj cihazı diğerlerinden farkı ne diye soracak olursanız, bu şarj aleti temas gerektirmiyor. Yani diğer şarj aletleri gibi kablo aracılığıyla şarj etme yok tam tersi hiç bir kablo olmadan uzaktan akıllı telefonunuzu kolaylıkla şarj edebilirsiniz.

Bu Mi Air Charge isimli teknoloji söylediğim gibi kablosuz şarj cihazı. Ama cihazın çalışma tarzı diğerlerinden biraz farklı, diğerlerinde kablo ile şarj ediyorsun bu cihazda ise herhangi bir kablo olmadan kolaylıkla şarj ediliyor. Xiaomi Mi Air Charge, firma tarafında tanıtılırken cihazı kabloyla kullanmaya gerek yok. Akıllı telefonunuzu bu cihaz ile temas etmeden şarj edebileceksiniz diye açıklamalarda bulundu. Cihazın güzel de bir avantajı var. Cihazın etrafında ki diğer akıllı telefonları aynı anda şarj etme avantajı var.

İşte Xiaomi Yeni Şarj Teknolojisi

Xiaomi yeni şarj teknolojisini duyurdu

Bu Xiaomi Mi Air Charge teknolojisi daha önce hiç bir yerde görülmemiş ve duyulmamıştır. Daha önce diğer teknoloji firmaları tarafından pek çok konuşuldu ama bu zamana kadar bir faaliyet gösteremediler ve ortaya koyamadılar. Ama Xiaomi şirketi tarafından tasarlanıp faaliyete geçmiştir hatta tanıtımı bile yapılmıştır.

Xiaomi, Yeni Şarj Teknolojisi Nasıl Çalışıyor ?

Peki bu Yeni Şarj Teknolojisi Nasıl Çalışıyor. ? Teknoloji devi olan Xiaomi kendi resmi web sitesinde nasıl çalıştığına dair açıklama yaptı. Mi Air Charge cihazının üzerinde 5 fazlı bir anten sıralı olarak bulunuyor. Bu cihazın üzerinde ki sıralı antenler sayesinde etrafında ki akıllı telefonların nerede olduğunu buluyor. Cihaz içerisinde ki 144 tane antenler ile şarj frekansları gönderiyor. Peki kaç watt güç gönderiyor. Akıllı telefonlara 5 Watt gücünde şarj gönderiyor ve şarj ediyor.

Bu ürün tam anlamıyla kullanılmıyor, şuan test aşamasında yani fotoğrafta ki ürün demo ürünüdür. Ürün daha iyi bir hale gelmesi için hala üzerinde çalışılıyor. Fiyat konusuna gelecek olursak Teknoloji devi olan Xiaomi tarafından hala net bir fiyat açıklaması gelmedi. Mi Air Charge cihazı görüntü açısından çok iyi görünse de kullanıcıların sağlık üzerine nasıl bir etkisi olur net bir bilgi yok. Hadi hep birlikte ürünün tanıtım videosuna göz atalım.

Xiaomi Mi Air Charge Tanıtım Videosu

Daha Fazla İçerikler İçin Tıkla !

Yorum Yap