Youtube Yeni Reklam Sistemi Geliyor

Youtube Yeni Reklam Sistemi Geliyor

Youtube bildiğimiz gibi En büyük video paylaşma platformudur. Kullanıcılarına önem veren youtube yeni reklam sistemi ile haberlere konu oldu. O reklam sistemi youtube kullanıcıları, podcast yada müzik dinlerken normal reklam yerine sesli reklam ile karşılaşacak. Youtube’un bu yeni reklam sistemi kullanıcıların önceden de bildiği gibi Spotify’den de biliyorlar.

Youtube bildiğimiz gibi oyun videoları filmler müzikler gibi pek çok alternatifi olan bir video paylaşım platformudur. Bu platformda çoğu fenomenler yüksek miktarda ciddi paralar kazanıyor hem youtube reklamlarından hemde sponsorlu videolarından güzel paralar elde edebiliyorlar. Peki alışık olduğumuz reklamlardan başka ne tür reklamlar gelicek ona geçelim.

Evet, Youtube Sesli Reklam Geliyor ?

Youtube Yeni Reklam Sistemi Geliyor

Youtube, Dünyada en popüler video paylaşma platformu değil yanı sıra müzik ve podcast dinlemek içinde kullanılıyor ve bu konudan daha büyük kitlelere ulaşabilmek içinde uğraşıyorlar. O reklam sisteminden de gelir elde etmek isteyen youtube, bu reklam sistmeni hala test ediyor ve büyük kitlelere sunmaya hazırlanıyor. Yotube yeni reklam sistemi ile alakalı bir açıklama aşağıda açıklanmıştır.

Youtube, “erişimi verimli bir şekilde genişletmek ve marka bilinirliğini artırmak” için Youtube kullanıcıları için geliştirmişdir, Yotube’da önümüze çıkan o klasik reklamlara alışmış olduğumuz için yeni gelicek reklam sistemine belkide alışamıyacağız ama alt tarafı bir reklam, bazı kullanıcılar orijinal yotube kullanmıyor 3.parti yazılımlarıyla yapılmış olan yt vanced gibi reklam olmayan uygulamayı kullanıyorlar. Ama bu uygulamayı kullanmanızı tavsiye etmem asla çünkü nerden indirildiği yada kim tarafından hazırlandığı belli olmayan virüslü bir uygulama olabilir bu sizin cihazınıza zarar verebilir ve verilerinizi çalabilirler.

Telegram İle Hakkınızda Toplanan Bilgileri Nasıl Öğreniyorsunuz? Haber için TIKLA

Müzik ve podcast severler için Sesli reklamlar geliyor.

Evet o kadar youtube’nin reklamını konuştuk, nedir onu konuştuk, gelelim Youtube gelecek olan reklam nedir ? Youtube bildiğimiz üzere vide izlerken alt tarafta yazı reklamı gösteriyordu yada videoların belli bir yerinde 5-6 saniye sonra geçmelik videolıu reklamını görüyorduk ve alışmıştık, şimdi ise yeni reklam sistemi olan 15 saniyelik reklamları görüceğiz tabi türkiye’ye gelirse şuan test aşamasında olduğu için kullanıma sunulmadı sadece türkiye değil tüm dünya’da kullanılmıyor.

Daha fazla haberler için tıklayın.

Yorum Yap